اشنایی با جغرافیای سیاسی، اجتماعی و اموزشی اتریش

اشنایی با جغرافیای سیاسی، اجتماعی و اموزشی اتریش

اتریش یکی از کشور های اروپایی است که وین پایتخت ان جاست. کشور اتریش از سمت شمال توسط المان و جمهوری چک از شرق با اسلوواکی و مجارستان و از جنوب با ایتالیا و اسلوونی و از غرب با سوئیس و لیختنشتاین احاطه شده است.  
با توجه به امار هایی که تا کنون منتشر شده است جمعیت اتریش از سال2010 تا2013 میلادی در کاتولیک5/59 درصد و در ایونجلیست 5/3 درصد بوده است که  این امار کاهش 13 درصدی جمعیت کاتولیک ها و یک درصدی جمعیت ایونجلیست ها را نشان می دهد. جمعیت مسلمان های اتریش نیز از 2/4 به حدود 7 درصد رسیده است. 

دین مردم اتریش

دین اتریش در نقاط مختلف ان متفاوت است اما طبق اخرین امار 9/59 درصد کاتولیک،7 درصد اسلام،6 درصد ارتدکس شرقی، 4/3 درصد ایونجلیست، 2 درصد بوداییست و ما بقی سایر یا بی دین می باشند. 

 زندگی در اتریش

اتریش کشوری سرسبز واقع در دامنه های کوه های الپ می باشد کشور اتریش با توجه دارا بودن کیفیت بالای محیط زیست و تحصیل رایگان در اتریش مهاجران زیادی را به خود جذب میکند همچنین فرهنگ مردم اتریش طوری است که مردمی بسیار مهربان و خونگرم را داراست و همه ی این ها دلیل بر این شده است که برخی مردم سایر کشور ها تمایل به ادامه تحصیل و زندگی در اتریش داشته باشند. 

روند آموزشی کشور اتریش

تحصیل در مدارس اتریش کاملا رایگان بوده  و دانش آموزان برای تحصیل هزینه ای پرداخت نمی کنند. البته برای تحصیل در مدارس خصوصی همانند سایر کشور ها باید 
هزینه پرداخت شود(2000 تا4000 یورو)
لازم به ذکر است که جهت گرفتن ویزای تحصیلی در اتریش پایان 17 سالگی شخص می بایست یک ضامن در اتریش داشته باشد. تحصیل در کشور اتریش در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس نیز رایگان بوده و نیاز به قبولی در دانشگاه های ایران و کنکور را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *