شهریه رشته های پزشکی در کانادا

شهریه رشته های پزشکی در کانادا

افرادی که در رشته ی پزشکی تحصیل میکنند معمولا علاقه مندند ادامه تحصیل خود را در کشورهای خارجی بگذرانند و مدرک خود را از این کشور ها اخذ نمایند. یکی از راه های مهاجرت به کشور کانادا و اخذ ویزای تحصیلی نیز تحصیل در رشته ی پزشکی است.

امروزه افراد برای تحصیل در رشته ی پزشکی به دنبال یک کشور عالی از همه لحاظ هستند اینکه دانشگاه ها و اساتید خوبی در این رشته دارا باشد،بازار کار خوبی داشته باشد و همچنین هزینه های تحصیل نیز مناسب باشد. کشور کانادا یک انتخاب خوب در این زمینه است.

شرایط تحصیل در رشته ی پزشکی

افراد متقاضی رشته های پزشکی و دندان پزشکی در کشور کانادا جهت اخذ مدرک لیسانس باید  یک دوره ی 2 تا4 ساله را در یکی از  دانشگاه های کشور کانادا بگذرانند سپس موفق به اخذ این مدرک شوند . پس از ان می بایست در ازمون MCAT شرکت کنند. در صورتی که فرد در این ازمون نمره ی قبولی را کسب نماید می تواند وارد دانشگاه های کانادا جهت ادامه تحصیل در کانادا شوند. که فرد می بایست دارای معدل دیپلم بالای 15 باشد و نمره ی مدرک ایلتس فرد بالای 6.5 باشد تا اجازه ی تحصیل در دانشگاه را داشته باشد.

هزینه ی تحصیل در رشته ی پزشکی

هزینه ی تحصیل در رشته ی پزشکی در کشور کانادا نسبت به دیگر کشور ها تقریبا کمتر است. این هزینه بستگی به نوع دانشگاه و مقطع تحصیلی فرد دارد. به طور میانگین هزینه ی تحصیل در رشته ی پزشکی به صورت سالانه 11900 دلار است. دانشجویان می توانند از طریق اخذ بورسیه ی تحصیلی و ویزا و وام های دانشجویی کشور کانادا استفاده کنند که این وام ها و بورسیه ها بخشی از هزینه های تحصیلی دانشجویان را پوشش می دهد.

دانشجویان در کشور کانادا در طول هفته اجازه ی 20 ساعت کا را دارند که به ازای هر یک ساعت کار به طور میانگین مبلغی بین 9 تا13 دلار دریافت می کنند. با این وجود فرد به راحتی می تواند نیمی از هزینه ی زندگی در کانادا را به دست اورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *