اجاره خانه و خوابگاه دانشجویی در کانادا

اجاره خانه و خوابگاه  دانشجویی در کانادا

افراد متقاضی برای تحصیل در کشور کانادا باید علاوه بر هزینه ای که برای تحصیل خود پرداخت می کنند می بایست هزینه ی روزه مره از جمله هزینه ی خوراک،حمل و نقل،مسکن و… را در نظر داشته باشند.

میزان هزینه ی اجاره ی خانه در کانادا

هزینه ی اجاره خانه در کانادا بیشتر به موقعیت مکانی خانه و متراژ و نوع مسکن بستگی دارد اما به طور میانگین هزینه ی اقامت با خانواده در کشور کانادا به صورت اجاره به طور میانگین 400 تا800 دلار در ماه است. میزان این هزینه ممکن است 200 دلار افزایش یابد.

 

دانشگاه های کشور کانادا معمولا به دانشجویان خوابگاه ارائه می دهد که این خوابگاه ها در محوطه ی دانشگاه هستند خوابگاه های دانشجویی پسر ها و دختر ها جداگانه می باشد. معمولا این خوابگاه ها به چند دانشجو ارائه می شود و امکان یافتن خوابگاه خصوصی سخت است.

خصوصیات خوابگاه های دانشجویی

افرادی که خوابگاه های دانشجویی را برای اقامت انتخاب می کنند به دانشگاه وفعالیت ها و امکانات موجود نزدیک تر هستند و این موضوع باعث سهولت کار فرد می شود. هزینه ی این خوابگاه ها برای هر یک سال تحصیلی حدود 3000تا7500 دلار است.

 

تعدادی دیگر از خوابگاه های دانشجویی کانادا مخصوص دانشجویان مقطع کارشناسی در کانادا است. این خوابگاه ها ممکن است سرویس غذا داشته باشند که هزینه ی بالایی تری جهت اقامت دریافت می کنند اما بعضی دیگر بدون غذا هستند که بهتر از  خوابگاه های سرویس دار هستند. زیرا مواد غذایی در خوابگاه های سرویس دار کیفیت پایینی دارند.

خوابگاه های دانشجویی ویژه ی دانشجویان مقطع دکترا

بعضی از خوابگاه ها مخصوص دانشجویان مقطع دکترا و فوق دکتراست این خوابگاه ها غذا ندارند. میزان هزینه ای که به ازای هر ماه جهت اقامت در این خوابگاه ها باید پرداخت شود 675 دلار می باشد که هزینه ی زندگی در کانادا محسوب نمیشود. معروف ترین خوابگاه هایی که مخصوص دانشجویان دکترا می باشد خوابگاه خانه تحصیلی (graduate house)  می باشد.

 

در کانادا یک نوع خوابگاه نیز وجود دارد که مستقل از دانشگاه هاست که هزینه ی اجاره ی انها 480 دلار در ماه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *