آشنایی با جغرافیای سیاسی،اجتماعی و آموزشی در کانادا

آشنایی با جغرافیای سیاسی،اجتماعی و آموزشی در کانادا

فلات لارنسی نیمی از کشور کانادا را تشکیل می دهد.  کانادا کشوری بسیار پهناور و پوشیده از سنگ سختی است که خلیج هودسون را محاصره کرده است.

کشور کانادا دارای دو مجلس است که یکی از  انها مجلس سنا می باشد که118 عضو دارد و پس از ان مجلس عوام است که 259 عضو را داراست که عضو های این مجلس را مردم در طی مدت 5 ساله انتخاب می کنند. در کانادا هر ایالت نیز دارای دولت و مجلس قانون گذاری مختص خود می باشد.

آموزش در کشور کانادا

بیش از 97%مردم در کشور کانادا افرادی با سواد هستند سنین تحصیلات در کانادا به صورت اجباری از5 تا15 سال است و تعداد دانشگاه ها 66 تاست. مسئولیت سیستم آموزشی کانادا را ایالت ها به عهده دارند و به همین خاطر است که شیوه های اموزشی در ایالت های مختلف متفاوت است. سیستم اموزشی در کانادا به صورت مقطع ابتدایی،متوسطه(دبیرستان)و اموزش عالی یعنی دانشگاه ها کانادا می باشد. تحصیل در کانادا تا سن 16 سالگی تحصیلات اجباری است یعنی افراد باید حتما این مقاطع تحصیلاتی را بگذرانند. در کانادا در سراسر کشور مدارس خصوصی و دولتی کانادا وجود دارد که اکثر انها در مقطع ابتدایی و دبیرستان رایگانند و هزینه ای برای تحصیل در انها پرداخت نمی شود.

تحصیلات ابتدایی کانادا

تحصیلات ابتدایی از سطح یک تا سطح ششم و یا هشتم شامل می شود و تا سال دوازدهم دبیرستان نیز ادامه دارد. دانش اموزان پس از پایان دوره ی دبیرستان و اخذ مدرک دیپلم می توانند جهت تحصیل در کالج ها و دانشگاه ها اقدام کنند که تحصیل در این مقاطع مانند تحصیل در مدارس کانادا رایگان نبوده و فرد باید به ازای تحصیل در این مناطق مبلغی به عنوان شهریه به طور ماهانه یا یک دوره پرداخت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *