فوق لیسانس و دکتری در کانادا

فوق لیسانس و دکتری در کانادا

تحصیل در کانادا به دلیل سیستم اموزشی بسیار قوی یکی از اهداف افرادی است که قصد ادامه ی تحصیل در خارج از کشور را دارند. هزینه ی تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی به طور تقریبی10 تا20 هزار دلار،در مقطع کارشناسی ارشد بین 13 تا25 هزار دلار و در مقطع دکتری بین5000تا15000 دلار متغیر است. زمان پرداخت شهریه در کانادا بستگی به دانشگاه دارد که در بعضی از دانشگاه ها قبل از اخذ ویزا و در بعضی دیگر پس از ثبت نام می باشد.
با کار کردن در کانادا شما می توانید هزینه ی زندگی و تحصیل خود را به میزانی پرداخت کنید. در کانادا به ازای هر ساعت کار 10 هزار دلار دریافت می شود که افراد دانشجو اجازه ی 20 ساعت کار در هفته را دارند به جز روزهای تعطیل که دانشجو می تواند به صورت تمام وقت کار کند. امکان پیدا کردن کار در کانادا به نسبت کشور های دیگر بسیار بهتر و بالاتر است. لازم به ذکر است که پیدا کردن کار در کانادا بستگی به سطح زبان شما دارد یعنی اگر زبان شما قوی تر باشد امکان یافتن کار راحت تر خواهد بود.

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا

در تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا شما امکان تحصیل هم به زبان انگلیسی و هم به زبان فرانسوی را دارید و همانند برخی از کشور ها نیازی به مدرک ایلتس نیست و شما بدون مدرک هم امکان اخذ پذیرش را خواهید داشت لازم به ذکر است که شرط پذیرش در دانشگاه های کانادا دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی در ایران می باشد.

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

در این مقطع نیز همانند مقطع کارشناسی شما به هر دو زبان فرانسوی و انگلیسی می توانید تحصیل کنید اما بدر این مقطع نیاز به حداقل نمره ی6 در ایلتس دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *