شرایط تحصیل در کانادا

شرایط تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا برای افراد متقاضی در همه ی مقاطع دبستان،دبیرستان و دانشگاه وجود دارد. بر طبق امار هایی که اداره ی مهاجرت کانادا هر ساله ارائه می دهد 150 هزار دانشجو از کشور های مختلف جهت ادامه تحصیل به کانادا مهاجرت می کنند و در بیش از 10 هزار رشته تحصیل می کنند که هم به زبان انگلیسی و هم به زبان فرانسوی امکان پذیر است.

دوره های کالج در کانادا

دوره های کالج در کانادا به منظور امادگی جهت کار کردن و مهارت های کاربردی برگزار می شود.دوره ی کالج در کانادا به دلیل تاثیر مثبتی که در کسب در امد دارد طرفدار زیادی دارد همچنین شرایط ورود به دوره های کالج بسیار اسان و ساده می باشد. لازم به ذکر است که دریافت ویزای دانشجویی از طریق ثبت نام در کالج بسیار پر ریسک است و فردی که قصد این کار را دارد باید با قدمی راسخ شرایط را سنجیده و سپس این کار را انجام دهد.

دوره ی لیسانس

زمان اغاز دوره ی لیسانس در کانادا در اکثر استان ها پس از پایان سال دوازدهم دبیرستان می باشد. که طول مدت این دوره 4 سال است . اما در استان کبک شرایط متفاوت است و فرد پس از سال یازدهم دبیرستان می بایست در کالج ثبت نام کند و یا در دوره دو ساله ی پیش دانشگاهی شرکت کنند.

دوره ی فوق لیسانس

طول مدت دوره ی فوق لیسانس در کانادا 1 تا2 سال است. داشنجو با شرکت در کلاس ها و پاس کردن واحد ها در طول ترم مدرک فوق لیسانس خود را دریافت می کند و همچنین با کمک استاد راهنما جهت اماده سازی و تحویل پایان نامه ی خود اقدام می کند.
دوره ی دکتری در کانادا نیز 3 تا 5 سال به طول می انجامد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *